Szkolenia po utracie prawa jazdy - Szczecin

Przypadkowa kontrola drogowa może być powodem nałożenia na kierowcę dużej liczby punktów karnych i w efekcie – po przekroczeniu ich dopuszczalnego limitu – utraty prawa jazdy. Dokument może też zostać zatrzymany przez policjanta z drogówki za przekroczenie prędkości na drodze lub inne przewinienie wskazane w przepisach. Limit dla kierowców, który dysponują uprawnieniami mniej niż rok, wynosi 20 pkt. Bardziej doświadczeni kierowcy mogą uzbierać aż 24 punkty karne. Chociaż większość z nich przedawnia się po roku i jest kasowana z ewidencji, może się zdarzyć, że ten limit zostaje wyczerpany. Zatrzymanie dokumentu przez policję oznacza, że kierowca w wyznaczonym przez starostę terminie musi przystąpić do ponownego egzaminu.

Do ponownego kursu i egzaminu zobowiązane są osoby:

  • które utraciły prawo jazdy, a miały je krócej niż rok przystępują do egzaminu teoretycznego i praktycznego;
  • ze stażem za kierownicą dłuższym niż rok, kierowane są na badanie psychologiczne i kurs reedukacyjny w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Ponadto kierowca może zostać skierowany na badanie lekarskie, jeśli prowadził pojazd w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka lub kiedy istnieją podejrzenia co do jego stanu zdrowia. Starosta ma także uprawnienia do skierowania na kurs w zakresie problematyki przeciwalkoholowej i przeciwdziałania narkomanii.

 

Szkolenia dla obywateli Polski i obcokrajowców

W wielu przypadkach policja zatrzymuje prawo jazdy na okres 3 mies. Jeśli jednak skala przewinień doprowadziła do całkowitego cofnięcia uprawnień, jedynym wyjściem jest ponowne przystąpienie do egzaminu. Osobom, które znalazły się w takiej sytuacji w kraju czy za granicą, proponujemy szkolenia po utracie prawa jazdy kat. B. Podczas zajęć odświeżą one wiedzę z przepisów ruchu drogowego oraz podniosą poziom umiejętności technicznych w bezpiecznym prowadzeniu samochodu. Zapraszamy też na jazdy doszkalające oraz jazdy z egzaminatorem, które dodatkowo można wykupić w naszym ośrodku nauki jazdy.+48 732 582 582