Ekspresowy kurs na prawo jazdy jest zdecydowanie najszybszą możliwą opcją, jednak wiąże się chociażby z koniecznością większej dyspozycyjności. Chodzi w nim o to, aby kursant, w jak najkrótszy czasie opanował przepisy ruchu drogowego oraz prowadzenie pojazdu, oraz zyskał możliwość podejścia do egzaminu państwowego. Na czym dokładnie polega takie przyspieszone szkolenie?

Co warto wiedzieć o kursie ekspresowym?

Ekspresowy kurs na prawo jazdy jest rozwiązanie dla kogoś, komu zależy na czasie i nie chce poświęcać tygodni na naukę i spotkania z instruktorami. W tym wypadku mamy więc system zdecydowanie bardziej intensywny. Całość takiego szkolenia odbywa się w kilkanaście dni. W związku z tym odbywa się on zarówno w godzinach popołudniowych, jak i przedpołudniowych. Wyróżnia go również bardzo indywidualny charakter. Na początku niezbędne jest odbycie zajęć teoretycznych, które w tym wypadku według harmonogramu opracowywanego w czasie zapisywania się na kurs, zajmuje nam 2 do 4 dni. Następnie można już zacząć praktyczną naukę jazdy, jednak warto pamiętać, że zależnie od szkoły możliwe, że będziemy musieli odczekać na wolny termin instruktora i rozpoczęcie jazd.

Teoria w kursie przyspieszonym w niektórych szkołach odbywa się zdalnie. Taki system sprawia, że sami regulujemy to, jak długo będzie trwał kurs. Jest to rozwiązanie korzystne i wygodne dla wielu osób, gdyż mogą dostosować kurs do własnych potrzeb i możliwości. Dostępne są również zajęcia weekendowe, które szczególnie odpowiadają osobom pracujący lub uczący się od poniedziałku do piątku.

Przyspieszony kurs praktyczny

Jeśli z kolei chodzi o jazdy, czyli o kurs praktyczny, to w wersji przyspieszonej odbywają się one codziennie od poniedziałku do piątku. Wówczas konieczna jest dyspozycyjność również przed południem. Jednak niewątpliwą zaletą takiego kursu jest to, że bardzo szybko go ukończymy i będziemy mieli możliwość podejścia do państwowego. Kurs ekspresowy wiąże się z nieco większym kosztem, jednak w wielu przypadkach jest najlepszy rozwiązaniem, które potrafi zaoszczędzić na sporo czasu, czy nawet wpleść naukę jazdy w nasze codzienne obowiązki.